ULAŞIM;M+ PsikoterapiAdres ve İrtibat Bilgileri

  • Adres : Köroğlu (Uğur Mumcu) Cad. 13/1-2, Gaziosman Paşa, Çankaya/Ankara GoogleMap
  • Telefon : 0312 447 93 00
  • GSM : 0506 764 40 00
  • Çalışma Saatleri : Pazartesi-Cumartesi: 11.00-19.00


  • Gelmeden önce lütfen randevu alınız..
    GÖRÜNTÜLER

NASIL ÇALIŞIYORUZ?

Sık Sorulan Sorular

Kime (Psikiyatrist’e mi, Psikolog’a mı, Evlilik Terapisti’ne mi) Başvuracağım ?

Müdahale alanlarımızı ilgili sayfalardan inceleyerek hangimize hangi nedenle başvurabileceğinize karar verebilirsiniz.

Özelleştiğimiz alanlara uygun olmayan başvuru yapıldığı durumlarda ise gerekçelerini size anlatarak, birbirimize yönlendirebilir, veya gerektiğinde ortak takibe alabiliriz. Dahası, biz sizin için doğru adres değilsek, diğer kişi ve kurumlara da yönlendirme yapabiliriz. Muayenehanemizde yalnızca ayaktan tedavi hizmeti verilmekte olup, hastanede yatarak tedavi görmesi gerektiği düşünülen hastaların doğrudan ilgili kurumlara yönlenmesi zaman kayıplarını engelleyecektir.

Evlilik-Aile-Çift Terapisinde çiftler ve aile birlikte görülmekte ve kişilere değil, sisteme ve kişiler arası etkileşime odaklanmaktadır.

Bireysel terapide ve psikiyatrik tedavide bireye odaklanılmaktadır; tedaviye başvuran kişiyle birlikte gelen yakınları ancak bireyin izniyle ve onun söylenenleri duyabileceği bir ortamda tedavi sürecine katılabilmektedir. Tedaviye alınan bireyin yakınları ile kişi olmadan ne telefonla ne de yüzyüze görüşme kesinlikle yapılmamaktadır; tanı, tedavi vb. hakkında bilgi verilmemektedir.Bir aileden sadece 1 kişi aynı terapist tarafından görülür; kişinin terapisi bittikten sonra, eğer izin verirse, yakını tedaviye alınabilmektedir .

İlgilendiğiniz Durumlar?

Muayenehanemizde; Doç.Dr Çiğdem Soykan, Klinik Psikolog ve Evlilik-Aile Terapisti; Prof. Dr. Atilla Soykan, Psikiyatrist, Bilişsel Davranışçı Hipnoterapist; ve Psikolog Dr. Filiz Özekin Üncüer, Klinik Psikolog, Hipnoterapist birlikte çalışmaktadırlar. Psikiyatrist Prof. Dr Atilla Soykan, psikiyatri değerlendirmesi ve tedavi planlama ile bireysel psikoterapi hizmeti vermektedir. Klinik Psikolog Doç. Dr. Çiğdem Soykan, evlilik ve aile terapisi ile bireysel psikoterapi hizmeti vermektedir. Psikolog Dr. Filiz Özekin Üncüer ise bireysel psikoterapi ve hipnoterapi hizmeti vermektedir. Daha deneyimli olduğumuz alanları, psikiyatri ile ilgili hafif hastalıklara ve psikolojik problemlere müdahale, evlilik-aile terapisi ve bireysel psikoterapi hizmeti olarak özetleyebiliriz. Gaziosmanpaşa (GOP)/Ankara'da bulunmaktayız. Başvuran kişiler klinik değerlendirme yapıldıktan sonra uygun olduğu düşünülen tedavi yaklaşımı hakkında bilgilendirilirler.

Psikiyatrik ve Psikolojik Değerlendirme Süreniz Nedir?

Doç. Dr. Çiğdem Soykan, Prof. Dr. Atilla Soykan ve Psikolog Dr. Filiz Özekin Üncüer tarafından yürütülen bireysel psikoterapi görüşmeleri ortalama 50-60 dakika sürmektedir.

Doç. Dr. Çiğdem Soykan tarafından yapılan aile ve evlilik problemlerine yönelik çift terapisi uygulamaları ortalama 60-70 dakikadır.

Prof. Dr. Atilla Soykan tarafından yapılan psikiyatrik değerlendirme ve tedavi takibi görüşmelerinin süresi ortalama 30-40 dakikadır.

Her görüşmede ücret alınmaktadır. Görüşme ücretlendirmeleri hakkında bilgi almak için aşağıdaki kısımları okuyun ve 0 (506) 76 44 000 nolu telefonu arayın.

Özel yada Devlet Psikiyatri Hastahaneleri ile Bağlantınız Var mı?

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Psikiyatri Anabilim Dalı’nda uzun yıllar hizmet vermiş olmamıza rağmen halihazırda hastahane bağlantımız yoktur; Psikiyatriye hasta yatışı, rapor ve diğer resmi işlemler gibi Kamusal Hizmetler işyerimizde yapılamamaktadır. Ayrıca, şizofreni akut atak, ciddi intihar riski ve girişimi, akut manik atak, saldırganlık gibi ciddi ve acil psikiyatrik belirtiler gösteren ve hastalığının bilincinde olmayan olgularda hastane yatışı gerekebileceğinden bu tür olguların, bize değil, doğrudan hastaneye veya hastane bağlantılı çalışan psikiyatristlere başvurması zaman kaybını önlemek açısından daha akıllıcadır.

Ne Tür Psikoterapi Yöntemleri Uyguluyorsunuz?

Prof. Dr. Atilla Soykan, Doç. Dr. Çiğdem Soykan ve Psikolog Dr. Filiz Özekin Üncüer yoğun psikoterapi eğitimi almış klinisyenlerdir. Psikolog Dr. Filiz Özekin Üncüer ise ODTÜ Klinik Psikoloji Bölümü’nde yoğun psikoterapi eğitimi almış ve aynı kurumda klinik psikoloji master öğrencilerine süpervizyon vermiş bir klinisyendir. Öte yandan, uyguladıkları psikoterapi yaklaşımları, müdahale ettikleri sorun alanları ve uzmanlaştıkları alanlar birbirlerinden kısmen farklıdır; başvuran bireyin ihtiyacına ve kişilik özelliklerine göre, gerekirse birbirlerine yönlendirme yapmaktadırlar. Pratik uygulamada, birbirimize yaptığımız yönlendirmelerde, yönlendirilen klinisyenle yapılan ilk görüşme için kişilerden yeni bir ücret alınmamaktadır.

Her üç klinisyen de Bireysel Psikoterapi yapmaktadırlar. Ek olarak, Prof. Dr. Atilla Soykan ve Psikolog Dr. Filiz Özekin Üncüer Bilişsel Davranışçı Hipnoterapi seanslarını, Doç. Dr. Çiğdem Soykan ise çiftlerin sorunlarına (evlenme öncesi sorunlar, evlilik, içi çatışmalar, ayrılık vb.) yönelik terapileri yürütmektedir.

Psikoterapi yaklaşımlarımız hakkında daha fazla bilgi almak için “Özgeçmişlerimiz” ve "Kendinizi Test Edin" sayfalarımızı inceleyebilirsiniz.

Hipnoterapi uyguluyor musunuz ?

Her üç klinisyen de hipnoz, derin gevşeme veya mindfulness meditasyon tekniklerini diğer psikoterapi yöntemlerine yardımcı olarak kullanmaktadırlar. Doç. Dr. Çiğdem Soykan NLP eğitimi ve sertifikası almıştır. Bilişsel-Davranışçı Hipnoterapi hakkında daha fazla bilgi için ilgili sayfaları inceleyiniz..

Kime (Psikiyatrist’e mi, Psikolog’a mı, Evlilik Terapisti’ne mi) Başvuracağım ?

Müdahale alanlarımızı ilgili sayfalardan inceleyerek hangimize hangi nedenle başvurabileceğinize karar verebilirsiniz.

Özelleştiğimiz alanlara uygun olmayan başvuru yapıldığı durumlarda ise gerekçelerini size anlatarak, birbirimize yönlendirebilir, veya gerektiğinde ortak takibe alabiliriz. Dahası, biz sizin için doğru adres değilsek, diğer kişi ve kurumlara da yönlendirme yapabiliriz. Muayenehanemizde yalnızca ayaktan tedavi hizmeti verilmekte olup, hastanede yatarak tedavi görmesi gerektiği düşünülen hastaların doğrudan ilgili kurumlara yönlenmesi zaman kayıplarını engelleyecektir.2015 © Prof. Dr. Atilla Soykan Psikiyatrik sorunların değerlendirilmesi için bir psikiyatrist veya klinik psikolog ile görüşülmesi şarttır. Bu sitede yer alan psikiyatri ile ilgili tüm yazılar genel bilgilendirme amaçlıdır; psikiyatrik tanı, tedavi veya başka herhangi amaçla kullanılamaz. Öte yandan, bu siteden elde ettiğiniz veriler değerlendirilme sürecinizde yararlı olabileceğinden, psikiyarist ya da klinik psikolog ile olan görüşmenize götürmenizi tavsiye ederiz. Klinik Psikolog, Evlilik-Aile Terapisti ve Psikiyatrist'ten oluşan Psikoterapi ekibimiz, psikiyatrik ilaç tedavisinden çok bilişsel davranışçı terapi, hipno-terapi ve aile terapisi odaklı psikoterapi yaklaşımlarını kullanmaktadır

Bu sitede yer alan eserler 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri kanunu 14, 15, 16, 17 ve internet ortamında yayın yapma ile ilgili diğer maddeler kapsamında korunmaktadır. İnternet ortamında umuma arz tarihi; 17-11-2016, Eser Sahibi; Prof. Dr. Atilla Soykan, Doç. Dr. Psk. Çiğdem Soykan, Dr. Psk. Filiz Özekin Üncüer. Eser sahibinin yazılı izni olmadan bir kısmı veya tamamı çağaltılamaz, yayınlanamaz, eğitim ve benzeri amaçlarla ve diğer amaçlarla kullanılamaz. Mevzuat için http://www.telifhaklari.gov.tr/Genel-Sorular linkini inceleyebilirsiniz.

WebMaster: Dr. Psk. Filiz Özekin Üncüer, Psikolog & Prof. Dr. Atilla Soykan, Psikiyatrist Theme Powered by: KeenThemes.com